Weź WYGODNY KREDYT na SZCZĘŚCIE!!         Załóż swojemu dziecku Rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy KONTO DLA MŁODYCH           Oszczędzaj z naszym Bankiem: E-Lokata, Półfinały Konkursu „Kurs na zysk” 12.04.2013, Lokata PODWÓJNY ZYSK, Lokata GWARANTOWANY ZYSK

Półfinały Konkursu „Kurs na zysk” 12.04.2013

PÓŁFINAŁY KONKURSU „KURS NA ZYSK” ZAKOŃCZONE.

Dnia 12 kwietnia 2013r. (piątek) odbyły się PÓŁFINAŁY KONKURSU wiedzy ekonomicznej dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich „KURS NA ZYSK”, którego jako Bank jesteśmy współorganizatorem obok Banku Spółdzielczego z Cieszyna oraz Orzesko- Knurowskiego Banku Spółdzielczego.

Półfinały odbyły się równocześnie w 5 powiatach: cieszyńskim, gliwickim, mikołowskim, opolskim i strzeleckim. Nasz Bank był organizatorem półfinałów w Opolu i Strzelcach Op.  Laureaci półfinałów (po 3 os. z każdego powiatu) przeszli do finału wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 15 czerwca br. w Katowicach.

W powiecie Opolskim gala półfinałowa odbyła się w auli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu przy ulicy Kośnego 72.

W powiecie Strzeleckim z uroczystością półfinałową Konkursu gościliśmy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Powstańców Śląskich 3 w Sali gimnastycznej.

Gala półfinałowa w obu powiatach rozpoczęła się o godzinie 13:00 krótkim powitaniem wygłoszonym przez przedstawicieli naszego Banku. 

W obu grupach – opolskiej i strzeleckiej; spośród 100 uczestników, na półfinałach stawiło się 85 osób, które ok. godz. 13:30 przystąpiły do testu składającego się z 15 pytań z zakresu finansów, bankowości i ekonomii.  Czas, jaki uczestnicy mieli na rozwiązanie zadań testowych to 45 min. Za każde poprawnie rozwiązane pytanie testowe można było uzyskać 100 punktów. Test miał formę testu wielokrotnego wyboru.

W GRUPIE OPOLSKIEJ ZWYCIĘZCAMI ZOSTALI:

  • I miejsce: Łukasz Trojan uzyskując łączną ilość punktów za I stopień konkursu oraz test w ilości 3.621 pkt. (ZSO nr II w Opolu,  Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu);
  • II miejsce: Sandra Zdzuj uzyskując łączną ilość punktów za I stopień konkursu oraz test w ilości 3.194 pkt. (ZSO nr II w Opolu,  Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu);
  • III miejsce: Tomasz Wacławek uzyskując łączną ilość punktów za I stopień konkursu oraz test w ilości 3.184 pkt. (ZSO nr II w Opolu,  Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu).

W GRUPIE STRZELECKIEJ ZWYCIĘZCAMI ZOSTALI:

  • I miejsce: Anna Pawliczek uzyskując łączną ilość punktów za I stopień konkursu oraz test w ilości 3.305 pkt. (CKZiU w Strzelcach Opolskich);
  • II miejsce: Michał Piosek uzyskując łączną ilość punktów za I stopień konkursu oraz test w ilości 3.205 pkt. (Gimnazjum w Pawonkowie);
  • III miejsce: Romina Jasik uzyskując łączną ilość punktów za I stopień konkursu oraz test w ilości 3.084 pkt. (Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach).

Zwycięzcom półfinałów zostały wręczone nagrody w postaci czeków o wartości brutto:

  • Za zajęcie I miejsca – 1.000,00zł
  • Za zajęcie II miejsca – 750,00zł
  • Za zajęcie III miejsca – 500,00zł

Wszystkim Laureatom gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów podczas finału konkursu dnia 15 czerwca 2013r.

Ponadto w Opolu zostały także wręczone nagrody dla Szkół w kategoriach:

  • za udział w Stopniu I Konkursu z największą ilością uczestników, w wysokości 1.000,00zł tj. dla Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, Publicznego Technikum nr 3 w Opolu, oraz dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce;
  • za udział w Stopniu I Konkursu z największą ilością punktów,  w wysokości 1.000,00zł  dla Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, Publicznego Technikum nr 3 w Opolu.

Serdecznie gratulujemy!