Uwaga 0 zł Promocja dla nowo zakładanych rachunków       Zmiany ZUS - E-Składka jeden przelew na własny rachunek w ZUS         Weź WYGODNY KREDYT na SZCZĘŚCIE!!         Załóż swojemu dziecku Rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy KONTO DLA MŁODYCH           Oszczędzaj z naszym Bankiem: E-LokataLokata PODWÓJNY ZYSK, Lokata GWARANTOWANY ZYSK

Wydarzenia

 • Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Leśnicy

  Zarząd Banku Spółdzielczego w Leśnicy zawiadamia, że zgodnie z postanowieniem § 22 ust. 1 Statutu  Banku w dniu 23.05.2018r. (tj. środa) o godz.10:00 w Restauracji „Na Szlaku” w Leśnicy  przy ul.  Góry Św. Anny 8a, odbędzie się ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI  BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W LEŚNICY.

  18 Maja 2018
  czytaj dalej
 • Konkurs KZBS dla SKO "Młodzi Mistrzowie Oszczędzania"

  SKO - KZBS Konkurs Młodzi Mistrzowie Oszczędzania
  Opiekunowie Szkolnych Kas Oszczędności
  W imieniu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych zapraszamy szkoły, w których prowadzone jest SKO we współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Leśnicy, do udziału w IV Edycji konkursu nazwą: "Konkurs SKO - Młodzi Mistrzowie Oszczędzania". Szczegółowe zasady wraz z Ankietą Konkursu znajdują się poniżej. Zachęcam do uczestnictwa w Konkursie i przekazania wypełnionej Ankiety do dnia 22 maja br. do placówki Banku prowadzącej rachunek SKO. W dniu 25 maja br. Państwa Ankiety zostaną przekazane do Organizatora Konkursu.
  Wszystkie szkoły zachęcamy do udziału w Konkursie.

   

  11 Maja 2018
  czytaj dalej
 • Zakończyły się konkursy w ramach Programu TalentowiSKO

  IMG_7300.jpeg

  Konkurs pn. "Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach Programu TalentowiSKO przeznaczony dla Szkolnych Kas Oszczędności (dla Szkół Podstawowych) rozpoczął się 30 września 2017 r. Do dnia 8 kwietnia 2018 r. szkoły, które zgłosiły swój udział w konkursie zobligowane były do złożenia w Banku raportów z działań konkursowych. Spośród 11 zgłoszonych do konkursu szkół‚, ostatecznie raporty z działań konkursowych złożyło 7 szkół‚. 

  Dzieci dzielnie i chętnie wykonywały zadania konkursowe. Namiastkę efektów ich pracy prezentujemy Państwu poniżej. To prace plastyczne uczniów z SKO przy szkole filialnej w Sieroniowicach.

  23 Kwietnia 2018
  czytaj dalej
 • Bezpieczne finanse seniora, czyli jak nie paść ofiarą oszustwa metodą "na wnuczka" czy "na policjanta"

  Poniżej prezentujemy Państwu folder o charakterze edukacyjnym. Opisano w nim metody stosowane przez oszustów chcących wyłudzić środki finansowe czy kosztowności od potencjalnych ofiar, którymi są w przeważającej części ludzie starsi. Poradnik podpowiada na co senior powinien zwrócić uwagę przy rozmowie z rzekomym wnukiem bądź policjantem i jak reagować kiedy znajdzie się w takiej sytuacji.

  05 Kwietnia 2018
  czytaj dalej
 • Split Payment - podzielna płatność

  Celem wprowadzenia systemu split payment, czyli mechanizmu podzielonej płatności, jest „uszczelnianie systemu podatku od towarów i usług oraz zapewnienie większej stabilności wpływów z tytułu podatku od towarów i usług, jak również zapobieganie unikaniu płacenia podatku”.

  Głównym założeniem mechanizmu split payment jest podzielenie płatności za dostarczone towary lub wyświadczone usługi na kwotę netto, która wpłacana będzie przez nabywcę na rachunek rozliczeniowy banku dostawcy lub usługodawcy oraz kwotę podatku VAT, która trafiała będzie bezpośrednio na odrębny rachunek bankowy VAT.

  Płatność za fakturę w obrocie między przedsiębiorcami obecnie trafia w całości na rachunek sprzedawcy, a ten, dokonuje stosownych rozliczeń z urzędem skarbowym, między innymi uiszcza kwotę należnego podatku VAT. W praktyce zdarza się jednak, że te środki do budżetu nie trafiają, czyli można powiedzieć, że nie zawsze sprzedawca wywiązuje się z tego co powinien względem urzędu skarbowego uczynić. Split payment ma na celu takie zachowania uniemożliwić, a przynajmniej znacząco utrudnić.

  05 Kwietnia 2018
  czytaj dalej
 • Harmonogram Grup Członkowskich

  Zarząd Banku Spółdzielczego zawiadamia o terminach spotkań grup członkowskich. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem oraz porządkiem obrad. Spotkania odbędą się w dniach od 4 do 25 kwietnia 2018 r.

  28 Marca 2018
  czytaj dalej
 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  NOWE_życzenia-Wielkan.2018_OK.jpeg

  28 Marca 2018
  czytaj dalej
 • "Bezpieczne zakupy w Internecie- dobre praktyki"

  Na stronie Związku Banków Polskich został opublikowany materiał pt. "Bezpieczne zakupy w Internecie - dobre praktyki". Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jego treścią w celu dokonywania w sposób bezpieczny zakupów w Internecie. Zależy nam na przeciwdziałaniu przypadkom oszukiwania klientów korzystających z zakupów w Internecie.

  02 Marca 2018
  czytaj dalej
 • Konkurs "Rymowanka o oszczędzaniu i talentach" w SKO Sieroniowice

  20180201_115602.jpeg

  W styczniu b.r. nasi eskaowicze z sieroniowickiej szkoły wzięli udział w konkursie "Rymowanka o oszczędzaniu i talentach". Każde dziecko miało za zadanie ułożyć krótki wierszyk, wyliczankę, rymowankę która mówiłaby o jego talentach i oszczędzaniu w SKO. Wszystkie rymowanki zostaną zaprezentowane na szkolnym przedstawieniu w marcu.

  22 Lutego 2018
  czytaj dalej
 • Olimpiada sportowa młodych talentowiczów z sieroniowickiej szkoły

  20180221_131100.jpeg

  W dniu 21.02.2018 r. w sieroniowickiej szkole członkowie SKO wzięli udział w "Olimpiadzie Sportowej z Bankiem Spółdzielczym", zorganizowanej przez opiekuna grupy Panią Grażynę Janiczuk.

   

  22 Lutego 2018
  czytaj dalej