Profil Zaufany: Usługa mojeID już dostępna w Naszym Banku!      BLIK już dostępny w naszym Banku!         Nowa aplikacja mobilna do autoryzacji i logowania w bankowości internetowej      Rodzina 500+ Wnioski w Programie Rodzina 500 plus w Banku Spółdzielczym w Leśnicy      Chcesz wybudować dom? Sprawdź naszą ofertę - Kredyty hipoteczne         Załóż swojemu dziecku Rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy Konto dla Młodych          

Akcja zbierania nakrętek zakończona

Pracownicy odpowiedzieli na nasz APEL. Zaczęli zbierać plastikowe nakrętki i przekazywać do Centrali Banku. Po niespełna miesiącu wspólnie udało nam się zebrać około 30 kg. surowca. Nakrętki przynosili także nasi Klienci, znajomi pracowników, sąsiedzi. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do naszej „nakrętkowej akcji”. W tym miesiącu (luty) nakrętki zostaną przekazane rodzicom dziewczynki.

Idea zbierania nakrętek

Zbierają uczniowie w szkołach, dzieci w przedszkolach, znajomi znajomych i przyjaciele przyjaciół. Kartony z plastikowym surowcem możemy zobaczyć w sklepie, urzędzie czy gabinecie lekarskim. Wszyscy pewnie słyszeli o tym, że warto zbierać nakrętki, ale o co tak naprawdę chodzi wie już niewielu z nas. Nie jesteśmy świadomi, co może dać potrzebującym mała nakrętka. ZASADA JEST PROSTA: kilogram plastikowych nakrętek (wyłącznie PET) po różnego rodzaju napojach przekazanych do recyklingu to średnio około 70 – 75  groszy. Koszt wózka lub operacji to niestety wydatek, który wykracza poza możliwości finansowe większości polskich rodzin. Przykładowo koszt wózka to 4-6 tys. zł, czyli wartość około sześciu ton surowca, koszt operacji to nawet 130 tys.

Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej kapsli, korków, nakrętek, tym oczywiście lepiej.

Zbierając nakrętki pomagamy innym i chronimy środowisko.