KOMUNIKANT DLA BENEFICJENTÓW TARCZY FINANSOWEJ PFR         Usługa mojeID już dostępna w Naszym Banku!      BLIK już dostępny w naszym Banku!         Nowa aplikacja mobilna do autoryzacji i logowania w bankowości internetowej      Rodzina 500+ Wnioski w Programie Rodzina 500 plus w Banku Spółdzielczym w Leśnicy      Chcesz wybudować dom? Sprawdź naszą ofertę - Kredyty hipoteczne         Załóż swojemu dziecku Rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy Konto dla Młodych

Pasowanie na członka SKO w sieroniowickiej szkole

Uroczystość pasowania została odpowiednio przygotowana przez opiekuna SKO Panią Grażynę Janiuczuk. Oczywiście uczniowie klasy I musieli sobie zasłużyć na miano "Członka SKO", dlatego wcześniej mieli do wykonania kilka zadań.

Tak Pani Grażyna pisze na blogu o wydarzeniu:

25 października 2017 roku uczniowie klasy I ze szkoły w Sieroniowicach przeszli chrzest bojowy. Po wykonaniu kilku zadań (rozpoznawanie banknotów, przeliczanie pieniędzy, rozwiązywanie zagadek związanych z bankiem) przechodzili próby odwagi i zachowania. Każdy kandydat zjadał pieniążek i wypijał specjalną zupę, która ma pomóc w oszczędzaniu. Wszystkie zadania dzieci rozwiązały wzorowo. Obecna na uroczystości pani Irena Wenszka odczytała dzieciom obietnice, które wszyscy potwierdzili gromkim "obiecujemy". Następnie każdy z nich otrzymał upragnioną książeczkę SKO. Na zakończenie wszyscy eskaowicze otrzymali drobne upominki. Na uroczystości obecna była również pani dyrektor szkoły Beata Hornung, a całość prowadzili trzecioklasiści.