Wniosek o wakacje kredytowe   |||   Informacje dla klientów w zwiazku z konfliktem na Ukrainie   |||   Kredyt Mój Dom marża 1,75%   |||   Wnioski 500+ w BS Leśnica

Lekcja w Banku z udziałem uczniów klasy III b z PSP Nr 7 w Strzelcach Opolskich

Dnia 6 października 2017 r. gościliśmy w siedzibie naszej Centrali oraz w strzeleckim Oddziale Banku dzieci z klasy III b Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Strzelcach Opolskich wraz z wychowawcą Panią Anną Szproch. 

Dzieci odwiedziły nasz Bank w ramach zajęć na temat: „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Głównym założeniem zajęć jest poszerzenie wiedzy dzieci na temat różnych zawodów, kształcenie zainteresowań oraz pomoc w zrozumieniu celowości pracy wykonywanej przez dorosłych, a także kształtowanie takich wartości jak uczciwość, odpowiedzialność, szacunek. Celem edukacyjnym zajęć jest przede wszystkim wyrobienie u dzieci szacunku dla pracy ludzkiej.

            Jako bankowcy musieliśmy sprostać temu zadaniu, więc przygotowaliśmy się „do lekcji”, aby nie sprawić zawodu naszym słuchaczom.

Klasę podzieliliśmy na dwie grupy, aby dzieci mogły dokładnie zobaczyć oraz usłyszeć wszystko co mieliśmy im do zaprezentowania, a także aby łatwiej było nam zachować ciszę, jaka jest niezbędna w pracy banku.

Po krótkim powitaniu przystąpiliśmy do „zwiedzania”. Dzieci mogły zobaczyć Bank „od zaplecza”. Odwiedziły jedną z kas, gdzie kasjerka zaprezentowała im na czym polega jej praca, oraz pokazała wiele ciekawych urządzeń wykorzystywanych na co dzień w kasie; takich jak: liczarka do banknotów, czytnik kodów, maszynka do liczenia, tester do banknotów, szkło powiększające etc. Dzieci zobaczyły w jaki sposób sortuje się pieniądze, jak robi się paczki, jak roluje się monety. Poznały także zabezpieczenia na banknotach, a więc nauczyły się jak rozpoznać pieniądz prawdziwy i fałszywy. Ponadto odwiedziły pomieszczenie z bankomatem oraz zobaczyły jak wygląda urządzenie, dzięki któremu Klienci – także ich rodzice; mogą wybrać pieniążki przy użyciu karty płatniczej.

Opowiedzieliśmy uczniom do czego służy archiwum bankowe i dlaczego mają do niego wstęp jedynie upoważnione osoby. Z zaciekawieniem słuchały na czym polega praca w banku, po co do banku przychodzą klienci, kto jest najważniejszą osobą w banku oraz co to jest kredyt, lokata i konto bankowe. Pod koniec wizyty dzieci chętnie odpowiadały na pytania o tematyce bankowej. Na zakończenie „lekcji w Banku” wręczyliśmy uczniom drobne gadżety z logo banku. Uczniowie także – ku naszemu zaskoczeniu – mieli przygotowane dla nas „SERDECZNE PODZIĘKOWANIA”, które złożyli na ręce Pani Doroty Kozioł – kierownika działu kredytów strzeleckiego Oddziału.

PDFSerdeczne Podziękowania od kl.III b PSP Nr 7 w Strzelcach Opolskich_06.10.2017 r. (978,11KB)

Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają wizytę w naszym Banku i chętnie wrócą do niego po kilku latach z zamiarem założenia pierwszego osobistego rachunku?!

Dziękujemy za miłą wizytę.

Zdjęcie/a ze spotkania prezentujemy poniżej.