Promocja 0 zł rachunek dla  Firm  i  Wspólnot mieszkaniowych   _/\_  Promocja kredyt Mój Dom marża 1,95%  _/\_  Tarcza Finansowa PFR 2.0  _/\_  Od stycznia  nowe godziny  pracy placówek  _/\_  Nowa Aplikacja Mobilna  _/\_  Wnioski 500+ w BS Leśnica

Bezpieczeństwo

 • NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ W INTERNECIE !

  W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba oszustw związanych z wykorzystaniem kart płatniczych, w tym bardzo popularną metodą w oparciu o usługę Apple Pay. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas dokonywania zakupów w Internecie, szczególnie kiedy musimy podać dane karty płatniczej lub podać kod z wiadomości SMS.

  12 Lutego 2021
  czytaj dalej
 • Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w internecie

  Prezentujemy Państwu folder zawierający praktyczne wskazówki, jak korzystać ze sprzętu komputerowego, na którym wykonuje się operacje w systemie bankowości internetowej.

  05 Października 2017
  czytaj dalej
 • Ostrzeżenie przed atakami hakerskimi

  Szanowni Klienci

  Pragniemy zwrócić uwagę na komunikat Związku Banków Polskich dotyczący powtarzających się ataków hakerskich na klientów bankowości internetowej.  Są one przeprowadzane z wykorzystaniem wirusa - trojana o nazwie roboczej Banatrix.

  13 Marca 2015
  czytaj dalej
 • Uwaga na wyłudzenia „na koronawirusa”

  Obecnie obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego wykorzystują oszuści. To dla nich okazja do wyłudzenia loginów i haseł do bankowości za pomocą fałszywych stron płatności.

  17 Marca 2020
  czytaj dalej
 • Uwaga na oszukańcze ogłoszenia związane z epidemią koronawirusa (COVID-19)

  Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed oszukańczymi ogłoszeniami związanymi np. potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych w bankach jako tzw. „rezerw krajowych NBP”.

  16 Marca 2020
  czytaj dalej
 • Informacje na temat silnego uwierzytelniania (SCA)

  Silne Uwierzytelnianie (SCA - Strong customer authentication) w teorii

  Czym jest uwierzytelnianie?

  Czym jest silne uwierzytelnianie?

  Kiedy należy stosować silne uwierzytelnianie?

  Silne uwierzytelnianie w Banku Spółdzielczym w Leśnicy w praktyce

  Dlaczego tradycyjne tokeny RSA, karty czipowe zostają wycofane?

  czytaj dalej
 • Silne uwierzytelnienie - zwiększenie bezpieczeńskwa

  Już w połowie września 2019 r. zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej w zakresie standardów technicznych obsługi bankowej, dokonując płatności, będziemy bardziej bezpieczni! Dlaczego? Za sprawą silnego uwierzytelnienia.

   

  czytaj dalej
 • Zmiany w usłudze 3D Secure w związku z PSD2

  W ostatnim czasie bardzo ważne stały się kwestie bezpieczeństwa związanego z realizacją bankowych usług płatniczych. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo a tym samym zminimalizować ryzyko popełniania oszustw, zarówno podczas dokonywania płatności za pomocą terminala (POS) jak i zakupów internetowych oraz korzystania z bankowości elektronicznej. Konsekwencją/ wynikiem prac jest wdrożenie procedury SILNEGO UWIERZYTELNIENIA. Zgodnie z europejską dyrektywą PSD2 silne uwierzytelnienie klienta (SCA) będzie obowiązkowe od września 2019 r.

  czytaj dalej