Skip to main content

Cyberoszustwa inwestycyjne

17-04-2024

Szanowni Klienci,

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na ważne informacje dotyczące przestępstw inwestycyjnych. Zgodnie z najnowszymi danymi z Związku Banków Polskich (ZBP), pomimo nieustannej edukacji i działań ostrzegawczych podejmowanych przez sektor finansowy, nadal obserwujemy ataki oszustów, tzw. doradców inwestycyjnych.

Oszuści nie ustępują i kontaktują się ponownie z osobami, które przy pierwszym kontakcie nie były zainteresowane inwestycją. Przy kolejnej próbie, oszuści używając socjotechniki informują o rzekomo zainwestowanych pieniądzach w imieniu klienta.

Z drugiej strony, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ostrzega, że cyberoszuści wymyślają nowe sposoby, by ich działania były skuteczne. Ich celem jest pozyskanie danych, na przykład loginów i haseł do bankowości elektronicznej czy danych kart płatniczych, oraz nakłonienie osoby, którą chcą oszukać do wykonywania przelewów na należące do nich rachunki.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi artykułami, aby dowiedzieć się więcej o tych zagrożeniach i jak się przed nimi chronić. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach Związku Banków Polskich oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Dbajmy o bezpieczeństwo naszych finansów!

Znajdziesz nas też tutaj

Bank Spółdzielczy w Leśnicy, NIP: 756-000-51-72 wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000067776 przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.